Kryeministri i Malit të Zi, Zdravko Krivokapić ka njoftuar se i ka dorëzuar Kuvendit një iniciativë për shkarkimin e zëvendëskryeministrit të deritashëm Dritan Abazovic.

Në vend të Abazovic, ai ka propozuar ministrin e Financave Milojko Spajic për zëvendëskryeministër të ri në Qeverinë e Malit të Zi.

“Sot kam dorëzuar në Kuvendin e Malit të Zi iniciativën për shkarkimin e Dritan Abazovicit dhe propozova Ministrin e Financave dhe Mirëqenies Sociale Milojko Spajic për zëvendëskryeministër të ri të Malit të Zi. Europa tani! Për një Mal të Zi të shëndetshëm! 🇲🇪🇪🇺”, ka shkruar ndër të tjera ai.

Kujtojmë se Abazovic ka ndërmarr një iniciative për krijimin e një qeverie të re të pakicës në këtë shtet.

269665119 382554507007093 7708445569548668064 N
269665119 382554507007093 7708445569548668064 N

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb