MAQEDONI E VERIUT

Maqedonia e Veriut nuk do të vendosë apo ndryshojë kushte për kufijtë e saj në kohë pandemie.

Por ndryshe nga fqinjët e tjerë në Ballkan, Maqedonia e Veriut vetëm me Shqipërinë e ka të hapur kufirin e lëvizjen e qytetarëve pa kushte.

Vetë Ministri i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, Venko Filipçe ka pranuar se nuk do të ketë ndryshime në kufij, dhe do të vijohet kështu deri në një moment të dytë nëse situata me COVID-19 degradon.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb