Mëngjesi i sotëm i ka gjetur nën ujë disa banesa në Shijak, pasi për shkak të reshjeve të dendura të shiut gjatë orëve të natës ka dalë nga shtrati lumi Erzen.

Si pasojë e daljes nga shtrati të lumit Erzen janë përmbytur biznese dhe shtëpi.

Gazetarja Klodjana Haxhiaj bën me dije për “BalkanWeb” se të përmbytura janë katet e para të banesave. Po sipas raportimit të saj flitet për 10 familje të izoluara.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb