Një tërmet i fuqishëm goditi mbrëmjen e sotme Turqinë, me magnitudë 6.8 të shkallës rihter, ndërkohë që ende nuk dihet nëse ka viktima. Lidhur me ngjarjen e rëndë ka reaguar dhe ish-deputeti i PD-së Tritan Shehu.

Teksa shpreson që mos të ketë të lënduar në njerëz, Shehu thekson se populli shqiptar duhet t’i qëndrojë Turiqisë në krah.

“Termet i fuqishem ne pjesen Lindore te Turqise.
Te shpresojme per sa me pak deme e te lenduar, duke shprehur te gjithe solidaritetin tone me ate vend e popull mik.
Ashtu si Turqia na qendroi prane ne fatkeqesine tone te dhjetorit, ashtu dhe ne, me cfare mundemi duhet tu qendrojme ne krah.
Lutemi per ate vend e per ata njerez.”, shkruan Shehu.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb