Qeveria rajonale e Madridit është e vendosur të kërkojë urgjentisht dërgimin e ushtarëve, oficerëve të policisë dhe mjekëve në kryeqytetin spanjoll, për shkak të një rritje të madhe të infeksioneve të reja të COVID-19.

“Ushtria do të punësohet për qëllime logjistike, forca shtesë policore janë të nevojshme për të zbatuar kufizimet dhe mjekëve u kërkohet kujdesi mjekësor”, tha nëpërmjet një videoje qeveria lokale.

Kreu rajonal, Isabel Diaz Ayuso njoftoi të premten aplikimin e kufizimeve të mëtejshme në kryeqytetin spanjoll, në krye të bllokimeve lokale në fuqi në 37 rrethe të qytetit, plus kufizime të mëtejshme në komunitetet pranë kryeqytetit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: