Ministria e Jashtme njofton të gjithë qytetarët shqiptarë, që duan të udhëtojnë drejt Malit të Zi, se duke filluar nga dita e sotme mund të lëvizin lirshëm.

Në një vendim të fundit, Mali i Zi ka lehtësuar masat anti-Covid, duke lejuar lëvizjen e lirë të shtetasve të huaj, përfshirë edhe shqiptarët.

Njoftimi i Ministrisë shqiptare:

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme bën me dije se pas rishikimit të masave anti COVID, Mali i Zi ka vendosur të anulojë masën e ndalimit të komunikacionit ndërurban.
Po ashtu, duke filluar që prej datës 12 janar 2021, do të lejohet hyrja e lirë e të gjithë shtetasve të huaj në Malin e Zi, përfshirë shtetasit shqiptarë, pa obligim për të paraqitur një test negativ PCR.
Sipas MEPJ, këto masa do të mbeten në fuqi deri në një vendimmarrje të dytë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb