Në ndeshjen e parë të sezonit të ri në Francë, klubi marsejez e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme, duke mposhtur Tuluzën me rezultatin e thellë, 4-0.


Dimitri Pajet nuk është më në vitet e tij më të mira, por sulmuesi francez vazhdon të jetë vendimtar për skuadrën e Marsejës.
Pajet ka shënuar dy golat e parë për Marsejën, në minutat 45′ dhe 62′.

Deri në fund të takimit, rezultati nuk dukej se do të ndryshonte, por dy gola të shpejtë German 89′ dhe Tovo 90+2′ e ngjitin Marsejën në krye të renditjes në kampionatin francez.

(BalkanWeb)

Etiketa: