Matthew McConaughey do të luajë Elvis Presley-n në komedinë e ardhshme të animuar të Netflix për të rritur.

Aktori do të luajë një version të ri të Mbretit të Rock and Roll-it. Ditën ai është një superstar, por natën ai shndërrohet në një agjent dinamik që merr pjesë në një program sekret spiunazhi të qeverisë për të ndihmuar në luftimin e forcave të errëta që kërcënojnë SHBA-në.

Netflix ka publikuar teaser-in e parë për serialin, ku shfaqet Elvisi duke u përpjekur të shpëtojë vendin e tij dhe duke balancuar karrierën e tij.

Në të njëjtën kohë ai tregon se sa e vështirë është të jesh agjent sekret dhe personi më i famshëm në botë. “Çdo herë, një burrë bën të pamundurën,” thotë McConaughey si Elvis në ngacmim. “Gjithçka që duhet është dikush me një ëndërr.”

“Agent Elvis” është filmi i parë i animuar për të rritur nga Sony Pictures Animation dhe është prodhuar në bashkëpunim me Authentic Brands Group dhe Titmouse. McConaughey është gjithashtu një producent ekzekutiv në serial. Anëtarët e tjerë të kastit ende nuk janë shpallur.

Premiera e “Agent Elvis” është planifikuar të jetë në muajin mars.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb