Të infektuarit me COVID-19 në të gjithë botën janë duke u rritur, veçanërisht pas shfaqjes së varianteve të reja të virusit.

World Meters shkruan se që nga fillimi i pandemisë e deri më tani janë infektuar 250 milionë e 524 mijë e 158 persona.

Viktimat janë 5 milionë e 63 mijë e 645 persona dhe janë shëruar 226 milionë e 777 mijë e 527 pacientë. Shteti më i prekur nga pandemia është SHBA, me 47 milionë e 314 mijë e 139 të infektuar. E dyta radhitet India me mbi 34 milionë dhe Brazili me mbi 21 milionë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: