Të tjera detaje dalin në dritë në lidhje me 4 shqiptarët që u arratisën nga burgu i Hanias në Greqi.

BalkanWeb mëson të tjera fakte në lidhje me profesionet e shqiptarëve, që kanë ngritur në këmbë policinë greke, për kapjen e tyre, ndërsa janë zbardhur dhe identitetet e tyre të plota si dhe profesionet.

 • foto galeri
 • foto galeri

Bashkë me shqiptarët është arratisur dhe një pakistanez.

KUSH JANE SHQIPTARET E ARRATISUR
1. Olis Prifti, 10.09.1979, lindur ne Lushnje e banues ne Dropull, Gjirokastër. Prind i një fëmijë. Profesioni – kamarier. Denuar me burgim te përjetshëm per “pjesmarrje ne organizate kriminale”, “grabitje”, “grabitje me pasoje vdekje”, “vjedhje”, “armëmbajtje pa leje”, “perdorim arme”. Ne burg prej 17.05.2016

2. Mateo Barjami, 12.07.1993, banues ne Mollas, Kolonje. Profesioni – hidraulik. Denuar ne 09.11.2020 me 20 vjet burg dhe 57.000 euro gjobe per “trafik lendesh narkotike”. Dënuar ne 21.09.2018 me 8 vjet burg dhe 1000 euro gjobe per “mbajtje dhe shitje lendesh narkotike”. Dënuar ne 27.04.2017 me 4 vjet burg dhe 3000 euro gjobe per “mbajtje dhe blerje lende narkotike”.

3. Bledar Frroku, 12.11.1988, nga Shen Kolli, Lezhe. Profesioni – bojaxhi. Dënuar ne 30.06.2020 me 12 vjet e 6 muaj burg dhe 30.500 euro gjobe per “trafik lendesh narkotike”. Frroku ka ne burg prej 12.05.2019

4. Ardian Meta, 04.11.1990, nga Grabjani, Divjake. Profesioni – Bojaxhi. Denuar me 24 vjet burg ne 31.10.2017 per “grabitje”. Ne burg prej 17.05.2016.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb