“Shok i skuadrës dhe i udhëtimit. Kemi përshkuar shumë rrugë bashke. Një rrugë fitoresh. Të uroj gjithë të mirat. Do të më mungosh…”

Kështu ka përshëndetur portieri Gigi Buffon në Twitter, tashmë ish-shokun e tij në repartin e mbrojtjes te Juventusi, Leonardo Bonuccin i transferuar dje te AC Milan.

Që të dy do të bashkohen në fund të muajit në ekipin kombëtar.

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: