Presidenti Ilir Meta në një mesazh të shpërndarë në Twitter, shpreh solidaritet ndaj Ukrainës, ndërsa shton se beson se BE do të ndërmarrë hapat e duhur për mundësimin e anëtarësimit të saj.

“Solidariteti i palëkundur me Ukrainën, është vendimtar për Evropën. Unë kam besim se Bashkimi Evropian do të ndërmarrë hapat e duhur drejt zgjerimit të shteteve demokratike që ndajnë dhe mbështesin vlerat dhe standardet evropiane”, shkruan Meta.

“Ne qëndrojmë krah      Ukrainës”, është hashtagu i vendosur në fund të postimit.

  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: