SHBA

Michelle Obama është gruaja më e admiruar në botë. Sipas sondazhit të kompanisë YouGov ish-Zonja e kryeson renditjen e grave më të admiruara në botë.


Në vend të dytë është Oprah Winfrey pasuar nga aktorja Angelina Jolie dhe Mbretëresha Elizabeth në vendin e katërt. Në studim morën pjesë më shumë se 42 mijë pjesëmarrës nga 41 vende të botës dhe u krijua një listë me 20 gratë dhe burrat më të admiruar në gjithë botën.


Ndësa Zonja e Parë Melania Trump renditet e 19-ta. Në kategorinë e meshkujve vendin e parë e mban Bill Gates, i ndjekur nga Barack Obama dhe Jackie Chan.
(BalkanWeb)


Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: