Jennifer Grey foli për vendimin e saj famëkeq për të bërë një ndërhyrje në hundë në kulmin e karrierës së saj në fillim të viteve ’90.

Aktorja 62-vjeçare vendosi të bënte dy operacione rinoplastike pasi u bë e famshme në mbarë botërore me filmin e vitit 1987 ku ajo luajti Baby Houseman – por pamja e saj e re e bëri të panjohur, dhe tani ajo pranon se kjo e bëri atë të humbas identitetin dhe karrierën e saj brenda natës.

Duke folur për reagimin ndaj pamjes së saj të ndryshuar, Grey kujtoi se kishte marrë pjesë në një premierë pak pasi kishte bërë ndërhyrjen në hundë – duke zbuluar se miku i saj aktor Michael Douglas nuk e kishte idenë se kush ishte ajo sepse dukej shumë ndryshe.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

“Ajo ishte hera e parë që dola në publik”, thotë Grey në një intervistë për të promovuar autobiografinë, “Out of the Corner”.

Është kuptuar prej kohësh se vendimi i Grey për të bërë një ndërhyrje në hundë e përfundoi në mënyrë efektive karrierën e saj në Hollywood, duke e penguar atë të arrijë ndonjëherë të njëjtin sukses të atij filmi.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb