TIRANE- Një skenë e papërtypshme po ndodh tek kazanët e mbeturinave në sheshin “Avni Rustemi”, Tiranë. Dy burra, nga varfëria e madhe, e tejskajshme mund të thoshim, në sytë e qindra kalimtarëve, po manipulojnë mishin e hedhur në kazanët e mbeturinave. Në fotot e realizuara nga Shkëlqim Beqo, dy burrat shihet teksa mbajnë në duar mishin.

Në vend që ky mish të groposej nga inspektorati sanitar, ai po sipas shumë gjasave po rifutet edhe njëherë për konsum.

Jemi 300 metra nga Bashkia e Tiranës, po aq nga Komisariati Nr.1 i Tiranës, por kjo situatë duket se i ka shqetësuar të gjithë të pranishmit.

(b.e/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: