Spanja ka ndryshuar qëndrim për aplikimin e dozës së tretë të vaksinës, kundër COVID.

Ndryshe nga çfarë kanë rekomanduar më herët, duket se mjekët tani kanë rekomanduar që qytetarët të presin deri në pesë muaj për të marrë dozën e tretë.

Megjithatë, Ministria e Shëndetësisë pas pasqyrimit të situatës epidemiologjike në vend, ka specifikuar edhe afatin minimal kohor për dozën e tretë, duke theksuar se për personat e rikuperuar do të mbetet katër javë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: