Monica Bellucci ndodhet në Greqi që prej ditës së djeshme, e martë më 28 mars, siç u bë e ditur nga fotoja e saj e publikuar në Instagram.

Fotografi grek Nikos Zotos e ka takuar yllin italian me mbërritjen e saj në aeroportin Eleftherios Venizelos dhe ka bërë një foto me të, duke postuar në profilin e tij personal foton përkatëse.

Sipas një raportimi të emisionit “Mëngjesi”, Monica Bellucci me shumë gjasa po qëndron në qendër të Athinës, konkretisht në hotelin “Britania e Madhe”, diçka që ende nuk është konfirmuar.

Nuk dihet arsyeja e vizitës së saj në Greqi, ku udhëton shpesh, sidomos gjatë muajve të verës.

Monica Bellucci ka një dobësi të veçantë për ishullin e Paros, pasi vitet e fundit ka qenë një nga zgjedhjet e saj për të kaluar verën.

Sipas një fotoje të ngarkuar në verën e vitit 2022 nga llogaria në Instagram me emrin Soula Glamorous, ylli italian ka mbërritur në ishull. Në foto ajo shihet e ulur në një restorant.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Në shtator 2021, ajo ishte në Athinë për shfaqjen e saj të parë live në Herodeo, me një shfaqje kushtuar divës kryesore të operës Maria Callas, me regji të Tom Wolff.
Pak para largimit nga Greqia, ajo vizitoi Muzeun e Akropolit për të admiruar nga afër thesaret kulturore të Greqisë, vendit që, siç e ka rrëfyer vazhdimisht, zë një vend të veçantë në zemrën e saj.

(Protothema/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb