Të vizitosh vende dhe kombësi të tjera do të thotë të kuptosh edhe ‘gjuhën e pamjes’ të atyre që banojnë atje, përfshirë edhe veshjen.


Për këtë arsye website BusinessiInsider është përpjekur të kodifikojë stilin e disa prej kryeqyteteve të botës, në mënyrë të tillë që ju të keni mundësi të përshtateni në momentin e duhur.


Nga Amsterdam tek Zyrihu, ja si të visheni për të mos bërë figurë të keqe, si turist dhe për të ju përshtatur stilit dhe jetës së vendit që po vizitoni.
(da.xha/BalkanWeb)


Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: