Rreshje të dendura breshëri kanë përfshirë zonën e Leskovikut mesditën e sotme duke dëmtuar jo vetëm të mbjellat dhe vreshtarinë e fermerëve, por edhe drutë frutorë.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Në orët në vijim në terren do të zbresin edhe punonjës nga institucionet bujqësore për të përllogaritur dëmet e shkaktuara nga breshëri.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb