Elma Aveiro, një nga motrat e Cristiano Ronaldos, ka njoftuar mbylljen e dyqanit të veshjeve CR7 në Madeira pas më shumë se 15 vitesh punë.

“Projekte shumë të mëdha në vazhdim, shumë energji e investuar, kohë, dashuri dhe dashuri për familjen time. Duke qenë se koha nuk mjafton për gjithçka dhe duke qenë se jeta përbëhet nga faza, pas 15 vitesh vendosa të mbyll një kapitull të jetës sime. Nuk ishte një vendim i lehtë sepse këtu nisi ëndrra ime”, – është shprehur ajo përmes profilit të tij në rrjetet sociale.

Ajo ka treguar edhe raftet tashmë të zbrazëta të ambienteve: “Shumë kujtime, pasazhe dhe momente që do të shënohen përgjithmonë në këtë faqe që do të ruaj në zemrën time”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Elma Aveiro (@elma_oficial)

Me fjalët e saj, Elma e bën të qartë se vendimi i saj vjen nga një agjendë e ngjeshur dhe as ndryshimi i vendndodhjes së tre viteve më parë nuk ka qenë pengesë që ajo të përpiqet të bëjë një hap tjetër përpara në karrierën e saj.

Dhe është se motra e Ronaldos ka nisur projekte të shumta, duke përfshirë dizajnin e bizhuterive dhe promovimin e një marke shampanje që ai e lançoi në nderim të vëllait të tij kur arriti 777 golat.

Megjithatë, nuk është dyqani i parë apo biznesi i parë që Ronaldo dhe anëtarët e familjes së tij kanë mbyllur vitet e fundit. Vitin e kaluar ata mbyllën dyert e një restoranti në Madeira dhe në vitin 2020 iu desh të ulnin grilat e dyqanit të veshjeve CR7 që ndodhej në Vilamoura, në Algarve, me sa duket për shkak të shitjeve nën atë që prisnin.

Përveç kësaj, disa vite më parë ata duhej të bënin të njëjtën gjë me institucionin që zotëronte Cristiano në lagjen Parque de las Naciones të Lisbonës. Dyqanet e veshjeve dhe firma e tij CR7 kanë qenë një nga bizneset në të cilat Cristiano ka bërë përpjekjen dhe entuziazmin më të madh. Syze dielli, parfume, xhinse, këpucë, të brendshme…

Ai nga Madeira ka hedhur praktikisht gjithçka në treg dhe ka marrë përsipër promovimin e tij në rrjetet sociale, por ka disa vende ku nuk ka arritur të ardhurat e pritura.

Megjithatë, Ronaldo ka arritur të diversifikojë pasurinë e tij dhe ka investuar në hotele me Pestana Group, ka hapur palestra dhe ka nisur biznesin e mbjelljes së flokëve falë Insparya. Ideja më e fundit e trajtimeve estetike portugeze për t’u dukur e nxirë gjatë gjithë vitit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb