Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka reaguar në lidhje me ndarjen nga jeta të futbollistit legjendar, Pele.

Ky i fundit ndërroi jetë sot në moshën 82-vjeçare pas një sëmundje të rëndë. Meta thekson se ky është një ‘lajm i gënjeshtërt’, pasi Pele nuk vdes kurrë.

“Një “lajm i gënjeshtërt” po qarkullon! Pele nuk vdes kurrë sepse ky është fat i Legjendave!”, shkruan Meta.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb