Një xhungël e vogël në zemër të Torinos. Kjo ndërtesë, me 63 apartamente i ngjan më shumë shtëpive mbi pemë sesa pallateve të qytetit dhe janë realizuar nga projekti ’25 verde’ i arkitektit Luciano Pia.
Ato që rrethojnë strukturën janë 200 pemë, nga 30 specie të ndryshme, të cilat prodhojnë një sasi të madhe oksigjeni dhe arrijnë të sigurojnë një mikroklimë ideale në brendësi të ndërtesës.
(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb