Sirenat e alarmit për sulme ajrore janë ndezur në të gjithë territorin e Ukrainës , duke përfshirë kryeqytetin Kiev.

“New Voice of Ukraine” ka postuar një hartë që tregon se cilat rajone të Ukrainës mbulohen nga alarmet e sulmit ajror, duke shtuar se një avion luftarak MiG-31K është ngritur nga Bjellorusia.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: