Presidenti Ilir Meta falënderon Shtetet e Bashkuara të Amerikës që sollën në Shqipëria ndihma për mjekët, që po luftojnë në vijën e parë me koronavirusin.

Kreu i Shtetit i shpreh mirënjohje SHBA për asistencën humanitare që i japin vendit tonë në këtë situatë kritike.

“Mirënjohje qeverisë amerikane dhe Komandës Europiane të SHBA për asistencën humanitare që i japin vendit tonë në këtë situatë kritike. 🇦🇱❤️🇺🇸”, shkruan Meta.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb