TIRANE

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla, ka komentuar ndryshimet në kabinetin qeveritar të drejtuar nga kryeministri, Edi Rama. Në postimin e  tij në Twitter, ai shkruan se protesta e studentëve u tregoi shqiptarëve drejtimin që duhet të ndjekin.

Balla shprehet se ndryshimet ishin domosdoshmëri , ndërsa vlerëson rolin pozitiv të ministrave të larguar.

Postimi i Taulant Ballës

Protesta e studentëve (të vërtetë) na tregoi drejtimin që duhet të ndjekim drejt #ShqipëriaEuropiane. Ndryshimet e sotme në ekipin qeverisës erdhën si domosdoshmëri për të zgjeruar kapacitetetet tona.Vlerësim për rolin pozitiv të ministrave në largim“

6a358dff 7fc6 44d7 89d7 54f814e78a8b

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb