Filmi i ardhshëm i Orlando Bloom The Outpost vjen në muajin korrik.

Me interpretimin e Scott Eastwood The Outpost përqendrohet në sulmin e vitit 2009 nga 400 kryengritës talebanë në betejën e Kamdeshit në Luftën në Afganistan. Trupa Bravo 3-61 CAV u bë një nga njësitë më të dekoruara të konfliktit 19-vjeçar.

Filmi është i bazuar në librin më të shitur të Jake Tapper me të njëjtin emër.

The Outpost pritet të dalë në kinema në datat 2 korrik deri në 500 tetaro, me Fathom Events, i cili është një ndërmarrje e përbashkët midis zinxhirëve AMC, Cinemark dhe Regal me një specialitet në shfaqjet.

Shfaqjet gjithashtu do të shoqërohen me prezantime speciale nga anëtarët e zgjedhur të kastrave dhe pamjet ekskluzive të prapaskenave.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb