Presidentja e KE, Ursula von der Leyen ka nisur vizitën në Ballkanin Perëndimor duke çuar një mesazh të qartë.

Ajo thekson se të gjithë ndajnë një të ardhme të përbashkët europiane.

Presidentja thekson se përgatitjet kanë filluar që tani duke kapërcyer COVID, investuar në mënyrë strategjike apo duke i dhënë mundësi rinisë sonë.

 

 

STATUSI NGA VON DER LEYEN

Sot filloj vizitën time në gjashtë partnerët tanë të Ballkanit Perëndimor përpara Samitit tonë javën e ardhshme.

Mesazhi im është i qartë: ne ndajmë një të ardhme të përbashkët evropiane.

Ne jemi duke e përgatitur atë tani.

Duke kapërcyer COVID, së bashku.

Duke investuar në mënyrë strategjike.

Duke i dhënë mundësi rinisë sonë.


(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb