Ish-deputeti i PD, Bardh Spahia ka publikuar shifrat e testimeve për COVID-19 të Shqipërisë duke publikuar dhe shifrat që e rendisin mes vendeve të botës së tretë.

Shqipëria sipas Spahisë ka 82 mijë e 799, teksa vihet re se më shumë kanë edhe afrikane , si Togo dhe Angola.

Me këtë rast Spahia ka ironizuar Ramën duke e cilësuar këtë si një hap galopant në shëndetësi dhe medalje bronzi për numër testimesh.

 

STATUSI NGA BARDH SPAHIA

Pas 7 vitesh, Shqipëria bëri një hap galopant ne shendetesi! Në podium, pas Togos dhe Angolës, e treta nga fundi në botë me medalje bronzi për numër testimesh!

Urime zoti Kryeministër!

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb