Zbulohet lëvizja e kreut të PD, Sali Berisha, në prag të protestës së thirrur prej tij më 7 korrik.

Kryedemokrati Berisha ka emëruar Shef Organizimi të Partisë Demokratike ish-deputetin Klevis Balliu, i cili do të jetë përgjegjës për organizimin e strukturave të PD

NJOFTIM PER SHTYP
Klevis Balliu është emëruar Shef Organizimi i Partisë Demokratike. Ai do të jetë përgjegjës për organizimin e strukturave të PD.

Pak ditë para protestës së 7 korrikut, Balliu, një ish-deputet i njohur për angazhime të forta në mbështetje të protestave dhe lëvizjeve qytetare, merr detyren e re në strukturën organizative.

Balliu është autor i librit “Misioni i Unazës”, një prej betejave të Partisë Demokratike ku ai kishte një rol protagonist.

ZYRA E SHTYPIT DHE KOMUNIKIMIT

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb