Procesi për bilancet financiare në futbollin italian ka marrë një formë të plotë. Gjykata federale e FIGC, duhet të shprehet për pozicionin e 11 klubeve dhe 61 drejtuesve, të akuzuar për shkelje të ndryshime administrative, për raporte financiare fiktive.

Nga klubet e përfshira 5 prej tyre janë në Serie A, Juventus, Sampdoria, Napoli, Geona dhe Empoli. Akuza ka kërkuar 12 muaj pezullim për Andrea Agnelli, 16 për Fabio Paratici, 8 për Pavel Nedved.

Juve
Juve

Akuza gjithashtu ka kërkuar 11 muaj e 5 ditë pezullim edhe për Aurelio De Laurentis.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb