ITALI

Një 38-vjeçare në Itali është bërë nënë për herë të 11-të, duke sjellë në jetë një vajzë. Por Claudia Guffanti nuk ndalet me kaq.

“Nuk do të ndalojmë me kaq”- ka thënë 38-vjeçarja. Vogëlushja që erdhi në jetë është vajza e katërt në familje. Dhjetë fëmijët e tjerë të familjes i përkasin moshave nga 2 në 16 vjeç.

‘Lumturia ime më e madhe është t’i shoh të gjithë bashkë të ulur në tavolinë kur hamë. Nuk ishte aspak e vështirë për mua të hiqja dorë nga puna. Unë dhe bashkëshorti im e marrim jetën si një dhuratë deh nuk bëjmë llogari. Edhe pse jeta në një familje të madhe nuk është e lehtë nuk do të lodhëm asnjëherë duke u kujdesur për fëmijët e mi”- ka thë nëna e 11 fëmijëve.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb