Brazili u eliminua në Kupën e Botës në mënyrë të papritur që në fazën çerekfinale, pasi dështoi të fitonte me penallti ndaj Kroacisë. Sfida u mbyll 1-1, ku golit të Neymar iu përgjigj Petkovic.

Neymar me këtë gol ia doli të barazojë Pele. O’Ney shkon në kuotën e 77 golave me kombëtaren, po aq sa ka edhe legjenda Pele. Gjithsesi, tashmë te Seleçiao kjo nuk ka rëndësi, pasi janë të detyruar të kthehen në shtëpi përpara kohe.

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: