Publikohen fotot e rralla të kryeqytetit shqiptar, Tiranës, e cila këto ditë kremtoi 100-vjetorin e shpalljes së saj si kryeqendra administrative e Shqipërisë.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Memorie.al shkruan se këto foto i përkasin periudhës së komunizmit, në vitet ’60-të-’70-të, duke na paraqitur disa imazhe të rralla të Tiranës si; Sheshi “Skënderbej”, Bulevardi “Dëshmorët e Kombit” dhe ministritë, Banka e Shtetit, lumi i Lanës, Kinema “Partizani”, kryqëzimi i “21 Dhjetorit”, “Zogu i zi”, lulishtja “5 Maji”, lokalet e Tregtisë, “Pazari”, këndi sportiv me ringun e boksit, etj….

Për më tepër shihni si ka qenë Tirana në këtë periudhë./Memorie.al

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb