MAL I ZI

Një sasi droge është kapur në kufirin shqiptaro-malazez në një automjet policie të Maqedonisë së Veriut.

Mjeti në fjalë po udhëtonte nga Shqipëria drejt Malit të Zi kur në pikën kufitare të Sukobin iu gjet një sasi droge e fshehur.

Dy punonjësit në automjet nuk kishin dijeni për lëndën narkotike.

Ndërkohë mediat maqedonase bëjnë me dije se Ministriae  Brendshme e ka përdorur automjetin pasi ishte konfiskuar nga Dogana në 2016 pasi në një aksion të asgjesimit të drogës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb