Për dekada me radhë bënë që specialistët dhe tifozët të ndaheshin në dy fronte për të zgjedhur se cili prej tyre ishte më i madhi i të gjitha kohërave. Por ky rivalitet është shuar në mënyrën më dramatike pas vdekjes së Diego Armando Maradonës.

Pele
Pele

Tashmë i mbetur i vetëm si “legjendë e gjallë”, Pele i është bashkuar homazheve për ish-futbollistin argjentinas. “Humbas një mik, ndërsa bota humbet një legjendë. Shpresoj që një ditë të luajmë bashkë në qiell”, shkruan Pele në “Instagram”.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: