Një gjykatës në Los Anxhelos ka hedhur poshtë një pjesë të padisë së ish-yllit të realitetit televiziv Blac Chyna kundër Kim Kardashian. Gjykatësi Gregory Alarcon vendosi të premten se avokati i Chyna-s nuk provoi se veprimet e Kardashian ishin shpifëse ndaj ish-yllit të TV realitetit.

Ndërsa pjesa e padisë për shpifje u hodh, çështja e Chyna se Kardashian ndërhyri në një kontratë është ende aktive. Padia nga Chyna pretendon se Kris Jenner, Khloé Kardashian dhe Kylie Jenner bënë pretendime të rreme për producentët dhe drejtuesit e televizionit se ajo kishte sulmuar dhunshëm Rob Kardashian, i cili më parë ishte i fejuari i saj, në një përpjekje për të marrë reality show-n “Rob & Chyna”. 

Lynne Ciani, avokatja e Chyna-s, argumentoi se gratë nuk kishin arsye të besonin se Rob Kardashian ishte sulmuar, pasi nuk kishte asnjë provë nga ajo kohë që tregonte lëndime të konsiderueshme ndaj tij. “Ai nuk kishte asnjë shenjë në të”, tha Ciani. “Nuk kishte asnjë thirrje në polici, asnjë udhëtim në spital, madje as një fasho.”
David G. Rhodes, avokati i Kardashian, tha se gratë besuan në mënyrë të arsyeshme rrëfimet e sulmit, duke përmendur dëshminë e dëshmitarit nga i dashuri i vjetër i Kris Jenner, Corey Gamble, i cili dyshohet se e shpërtheu sulmin.
“A ju kujtohet se si dukej Rob në tribunë dje? Dhimbja e tij ishte e vërtetë,” tha Rhodes. “Kjo është një familje e vërtetë. Po, ata janë të famshëm, por ata janë njerëz të vërtetë. Ai u lëndua shumë keq këtu.”
Avokati i Chyna-s paraqiti shembuj të deklaratave të bëra nga Kris Jenner, Khloé Kardashian dhe Kylie Jenner për producentët e shfaqjes dhe E! Rrjeti në lidhje me pretendimin për abuzim.

Nëntë nga 12 anëtarët e jurisë duhet të bien dakord nëse Kris Jenner, Khloé Kardashian dhe Kylie Jenner ose kanë gënjyer me vetëdije për abuzimin e Chyna-s ndaj Rob Kardashian, ose kanë përhapur informacion në lidhje me të me shpërfillje të pamatur për të vërtetën. Juritë do të duhet gjithashtu të vendosin nëse katër personat ndërhynë në kontratën e Chyna-s me E! rrjet në një mënyrë që është e paligjshme.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb