AUSTRI

Ka paraqitur dokumente false dhe ka arritur të vjedhë një ngarkesë me 20 ton çokollatë në bordin e një kamioni, që për momentin është zhdukur.

Mjeti i rëndë ishte drejtuar nga Austria drejt Belgjikës. Autori i vjedhjes, sipas asaj që citojnë mediat austriake , ka prezantuar dokumente të falsifikuara. Cokollata e vjedhur ka një vlerë rreth 50 mijë euro dhe ngarkesa nuk mbërriti kurrë në destinacion.

Me sa duket nuk bëhet fjalë për një rast të izoluar: ’Në vitet e fundit kemi gjithmonë e më shpesh kamionë të ngarkuar që nuk mbërrijnë në destinacion… edhe me çokollatë’, ka pranuar një zëdhënës i policisë.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb