Një tjetër tërmet ka goditur vendin tonë në mesnatë. Tërmeti ka qenë i magnitudës 3.8 i shkallës rihter dhe është regjistruar rreth orës 00:03 në Fushë-Krujë.

Epiqendra e tërmetit ka qenë rreth 3 kilometra nga Fushë-Kruja dhe 21 kilometra nga Tirana.

Kujtojmë se një lajm i rremë për një tërmet 6 ballësh rreth orës 23:30 shaktoi panik në rradhët e qytetarëve të cilët braktisën shtëpitë e tyre duke qëndruar në rrugë. Policia ka ndaluar dy gazetarët që publikuan lajmin e rremë dhe ka ngritur nëj grup të posaçëm hetimor për të bërë të mundur zbardhjen e plotë të autorësisë së këtij lajmi  që krijoi frikë e panik tek qytetarët.

Screenshot 8
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb