Shqipëria po bën një paraqitje të mirë në Lojërat Mesdhetare që po mbahen në Algjeri. Zelimkhan Abarakov fitoi një medalje të artë pak më parë, ndërsa tani vjen një tjetër arritje për përfaqësuesit kuqezi (Sporti i mundjes).

Islam Dudaev ka triumfuar në stilin e lirë për peshat 74 kg. Dudaev tregoi karakter, duke mposhtur 8-0 algjerianin Abdelkader Ikkal.Flamuri i Shqipërisë po mbahet lart nga dy sportistë të huaj, teksa shpresojmë që gjithçka do shkojë mirë për vendin tonë.

Medalja
Medalja

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb