Nuk kanë munguar batutat nga ana e kryeministrit Edi Rama gjatë fjalimit të tij në 30-vjetorin e Fressh.

Duket se gjatë fjalës së i tij, Rama ka hasur qytetarë që kanë nisur të afrohen tek tendat e ushqimeve dhe kjo nuk i ka shpëtuar. Ai u shpreh se edhe e shkuara për qoftë është pjesë e kënaqësisë së të marrurit me politikë.

‘Kur bindjet individuale udhëhiqen nga angazhimi politik, liria anonime e personit që garantohet nga institucione të ndryshme merr frymë përmes atyre që e përdorin në jetën e përditshme. Po shoh nja dy që po shkojnë për qofte, por edhe e shkuara për qoftë është pjesë e kënaqësisë së të marrurit me politikë. Shkon ditën e shtunë te liqeni ndan këtë hapësire me njerëz të ndryshme, disa i njeh e disa jo. Kthen kokën rreth e rrotull dhe shikon vajza rëndom të bukura, por je që je dëgjon edhe disa fjalë për mënyrën se si të ecësh përpara. Patjetër nuk je i detyruar të rrish deri në fund sepse e dashura mbaron , mbledhja mund  të mos mbarojë por oreksi ka ekzigjencat e veta. Nuk dua të dal përballe me bindjen sa e mirë është politika, urisë që ka filluar të mbajë fjalimin e saj. Unë them se kini besim se për sa kohë njerëzit mund të bashkëveprojnë për aq kohë mund të jenë në gjendje të realizojnë për bashkësinë e tyre’, tha ai.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: