Operatori i Shpërndarjes të Energjisë , OSHEE përmes një njoftimi fillestar për mediat tha se në datat 24 – 25 shtator do të ketë stakim të energjisë elektrike nëse disa zona të Tiranës.

OSHEE deklaroi se do të ndërhynte në disa zona, por për shkak të motit të keq, janë ndërprerë edhe punimet.

Ja ku do të kryheshin punimet:

Njoftim për abonentët Tiranë?

Stakim i datës 24-25 Shtator?

Për shkak të punimeve që po kryhen për rikonstruksionin e kabinave, në datat 24-25 shtator do të stakohet energjia⚡️ në këto zona në Tiranë?

24 shtator??

09:30-13:00

Valias, Fushë Kamëz, Zgafnor pjesërisht✔️

09:00-15:00

rruga “Jordan Misja” pjesërisht, rruga “Hoxha Tahsim”✔️

25 shtator??

09:00-15:00

Prezë, Ahmetaq, Breg Shkozë, Fushë Prezë✔️

09:00-12:00

rruga “Dëshmorët e 4 Shkurtit” pjesërisht✔️

11:00- 13:00

rruga “Pjetër Bogdani” pjesërisht✔️

14:00 -15:00

rruga “Petro Nini Luarasi” pjesërisht✔️

 (d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb