TIRANË- Deputeti demokrat Ervin Salianji ka publikuar vetëm një pjesë të dosjes së prokurorisë për çështjen e famshme “Babale”. Por ai tha në emisionin “Të paekspozuarit” në News24 se kur të dalë e gjithë dosja opinioni publik do të tronditet.

Ndërkaq i pyetur nëse ndihet i kërcënuar Salianji tha se i vjen mirë që është përfaqësues i PD-së në këtë çështje të rëndësishme.

“Jo nuk ndihem i kërcënuar. Jam në momentin më të mirë. Më vjen mirë që kam ndodhur si përfaqësues i PD në këtë rast shumë të rëndësishëm. Do doja që prokuroria të kishte marrë masë më para ndaj meje që të shikoja këto dokumente. Kur të dalë e gjithë dosja kam përshtypjen se opinioni publik do tronditet”, deklaroi Salianji.

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb