Një video emocionuese ka bërë xhiron e mediave kosovare, ku shihet një infermier që punon në Kliniëkn Infektive, që kujdeset për të prekurit me koronavirus.

Bëhet fjalë për infermierin nga Skenderaj, Senad Syla, i cili përmes një videoje ka treguar për punën e madhe që bën personeli mjekësor në vijën e parë të luftës kundër COVID-19.

Në pamje shihet se rrobat e infermierit pikojnë ujë nga puna 12 orëshe.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: