Balenat shfaqen për herë të parë pas me shumë se 50 vitesh pranë Karaburunit.

Gjitari më i madh i detit ka munguar për një kohë të gjatë në ujërat shqiptare.

Siç raporton gazetari Enrik Mehmeti për “BalkanWeb” sot ato janë parë disa që lëviznin së bashku. Nuk ka pasur më parë asnje dëshmi nga peshkatarë për praninë e balenave.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb