STRASBURG- Komisioni i Jashtëm në Parlamentin Europian ka miratuar sot rezolutën për Shqipërinë. Në këtë rezolutë përcaktohet se vendi ynë ka bërë përparim, ndonëse ka ende punë për të bërë.

Nga ana tjetër në rezolutë theksohet se ka ende punë për hapjen e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Europian.

Ndër të tjera PE përcakton se Shqipëria duhet të intensifikojë përpjekjet për reformat kyçe, ndërsa primare është lufta ndaj korrupsionit.
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: