KUKËS- Një ditë para ndeshjes Shqipëri-Serbi, qindra kosovarë kanë hyrë në Shqipëri. Sipas autoriteteve të Pikës Kufitare të Morinës, ka një rritje të ndjeshme të shtetasve nga Kosova që hyjnë në vendin tonë dhe shkak për këtë situatë është ndeshja e nesërme në Elbasan Arena.

Një ditë më parë Presidenti i FSHF-së, deklaroi se një numër i madh shtetasish nga Kosova kanë blerë bileta për të parë këtë ndeshje. Por një pjesë e madhe e tyre vijnë për ta shijuar ndeshjen në një atmosferë të ndezur festive siç pritet të jetë ajo e ditës së nesërme.

(m.k/BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: