KOSOVE– Ka përfunduar numërimi i të gjitha votave në Prishtinë nga ana e KQZ, pas zhvillimit të zgjedhjeve lokale të raundit të dytë.

Shpend Ahemti i Vetëvendosjes do të qeverisë edhe për katër vite me Prishtinën.

Ahmeti ka marrë gjithsej 50.15% vota duke lënë mbrapa Arban Abrashin e LDK-së më 49.85% vota. Kandidati i VV-së, Shpend Ahmeti 138 vota më shumë përballë kundërkandidatit të tij, Arban Abrashit nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK).

Ahmeti ka 40 mijë e 336 vota, Abrashi ka marrë 40 mijë e 198 vota.
23756089_10213904504142630_1218929464_n
(d.d/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: