Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka reaguar pas publikimit të përgjimeve, ku pretendohet se Astrit Avdylaj flet me kryetarin e Bashkisë Durrës Vangjush Dako për shit-blerje votash.

Paloka thotë se përgjimet tregojnë se krimi kontrollon kryeministrin dhe gjithë qeverinë. Ai shton se nëse Rama dhe qeveria nuk ikin, shqiptarët kanë të drejtë t’i shporrin.

Statusi i Palokës:

Per te qene realiste; ka ndodhur dhe me pare qe krimi te fuse hundet ne zgjedhje. Ka ndodhur dhe qe krimi te perdoret nga politikane te ndryshem ne interes te politikes. Por qe krimi te kontrolloje cdo hallke, te drejtoje e urdheroje deri kryeministrin, kjo ndodh vetem me nje qeveri dhe kryeminister si Rama.

Keto pergjime ne fakt vetem po demaskojne publikisht ate qe dihej boterisht; qe ky kryeminister e kjo qeveri jane teresisht ne sherbim dhe urdhera te krimit i cili i ka sjelle ne pushtet pikerisht per ti sherbyer.

Ky eshte Rama qe ben te fortin dhe arrogantin me te pamundurit e i lepihet e shtrihet barkas perpara krimit.

Po nuk u larguan , shqiptaret kane te drejte te ndermarrin cdo akt per ti shporrur.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb