Qarku i Shkodrës është kapluar nga ‘pushteti i ujit’ pas reshjeve të dendura që nisën një ditë më parë.

Sikurse ka raportuar edhe më herët gazetari Senad Nikshiqi, janë disa fshatra të kryeqendrës së veriut të përmbytura, ndërsa dhjetëra familje janë evakuuar pasi uji është futur në banesat e tyre.

Ndërkohë nga pamjet e siguruar me dron nga LSA, shihen banesat dhe xhamia e fshatit, thuajse plotësisht nën ujë.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb