Policia në Australi ka shpëtuar një kangur të vogël nga ujërat me krokodilë gjatë fundjavës në Burketown.

Kanguri u pa duke notuar pranë dy krokodilëve të mëdhenj nga një pilot helikopteri, i cili njoftoi policinë e Queensland.

Shirat e rrëmbyeshëm shkaktuan përmbytje rekord në rajon, me autoritetet lokale që thanë se banorët duhej të transportoheshin me avion në vende të sigurta.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: